logo-coalition-final-WT-transperant_Square_1000x1000

Предстоящо обучение по медийна грамотност за възрастни в Тетевен

На 25 април, от 14:00 ч. в Народно читалище „Съгласие 1869 г.“ – Тетевен

Коалиция за медийна грамотност организира безплатно обучение на тема „Как да бъдем по-уверени, отговорни и защитени онлайн“. Лекцията е насочена към хора на възраст 50+, които искат да развиват и надграждат уменията си за безопасно и пълноценно използване на различните комуникационни канали, и платформи в интернет пространството. Същевременно обучението е подходящо и за всеки извън формалното образование, който има интерес към темата.

Лекцията поставя фокус върху развитието на умения за разпознаване и предпазване от дезинформация, конспирации, фалшиви профили и измами в онлайн пространството. Цел на програмата е и развитието на умения за безопасна комуникация в социалните мрежи за по-активно включване на по-възрастните участници в дебатите по обществените теми на деня. 

Програмата е с продължителност 3 часа и включва темите:
 
  • Как да се пазим от дезинформация / фалшиви новини?
  • Как влияят фалшивите новини (т. нар. дезинформация) на живота ни?
  • Какво още трябва да знаем за манипулациите през медийно съдържание?
  • Проверка на информация;
  • Как да разпознаем съдържание, генерирано с изкуствен интелект?
  • Как да се предпазим от измами в интернет – фалшиви приятели и тролове?
  • Полезно и приятно в интернет.

 

 

Обучението се реализира в рамките на проекта Level Up – Повишаване на медийната грамотност на по-възрастните европейци чрез използване на игрови модели (геймификация), подкрепен от Европейската изпълнителна агенция за образование и култура (EACEA) към Европейския съюз, като част от програма Creative Europe.
 
 
Записване на място в читалището. 
Дата на провеждане: 25 април 2026 г.
Час: 14:00 ч.

Адрес: Народно читалище „Съгласие 1869 г.“ – Тетевен, пл. „Сава Младенов“ 3

 

За записване за участие в обучението:
на място в читалището
Водещ на обучението ще е Стела Маринова

Стела Маринова работи в сферата на медиите и комуникациите от 2018 г.

В момента е редактор във вестник „Аз-буки“, издаван от Национално издателство за образование и наука „Аз-буки“ към Министерството на образованието и науката.

Работила е във вестниците „Монитор“ и „Телеграф“. Била е част и от екипа на Дирекция „Правителствена информационна служба“ към Министерския съвет.

Завършила е „Културология“ и „Културна антропология“ във Философския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. 

 

 

Scroll to Top
Scroll to Top